diy solar

diy solar

red diode on aku

pawelbat

New Member
Joined
May 2, 2021
Messages
2
mam taki przypadek
1- pv wyłączone, inwerter wyłączony, bezpiecznik kabla akumulatora wyłączony i testy robimy krok po kroku,
2 - akumulator tylko na przewodach prądowych 35mm2
3 - włączam akumulator i wszystko jest ok, czekam może 20 sekund i zielony Diody świecą cały czas czyli jest ok
4 - włączam bezpiecznik akumulatora przed przetwornicą i zapala się czerwona dioda na
max 10 sekund i słychać w przetwornicy ale jak dźwięk jest wyłączony to dźwięk z przetwornicy jest buczy i po tych 2 sekundach diody są zielone
5 - jak widzę że świeci czerwona dioda to falownik się nie włącza
6 jak świeci zielona dioda to falownik włącza się i działa bez problemów
7- po 10 sekundach załączam bezpiecznik pv i jak świeci słońce to zapala się czerwona dioda od akumulatora i widzę że akumulator jest ładowany 10 amperami ale czerwona dioda cały czas się świeci i falownik nie ma komunikatów o błędach
8 - jak słońce jest za chmurką i widzę że panele mają 0,8 ampera czyli 90v to przestaje świecić czerwona dioda a zapalają się zielone diody a jak znowu świeci słońce i jest 5 ładowanie, czerwona dioda znowu się zaświeci
9 - wyłączyłem wszystko i tylko z baterią, bez inwertera podskoczyło i zauważyłem zwarcie gdy moc w pv była większa niż 1 amper,
10 - jego wniosek jak zrozumiałem ładowarka fotowoltaiczna w falowniku wysyła silne prądy z fotowoltaiki do akumulatora
i jest ustawiona na maks . 56 V
11- o co chodzi, montaż paneli fotowoltaicznych daje różne napięcia w zależności od ich nasłonecznienia jest logiczne, falownik obsługuje max 450 V na string WTEDY DLACZEGO PRĄDY PV PRZEPŁYWAJĄCE PRZEZ FALOWNIK POWODUJĄ ZWARCIE DO AKUMULATORA co myślicie jest prawda dalej to ten sam inwerter i jest ten sam, za każdym razem gdy włączam aku słyszę dźwięk z przetwornicy jakbym coś włączał i czuł prąd z aku zanim go uruchomię i ciężko powiedzieć czy przetwornica może powodować zwarcie ich baterii lub mają pełne zabezpieczenie bms i wyczuwają coś, a czerwona dioda świeci, ale ładuje się i to jest zabawne, nie rozumiem, proszę, pomóż mi, już to napisałem, ale jeszcze nie jest rozwiązany, o tak, mam bawię się nim od miesiąca:(w pomieszczeniu gdzie jest instalacja off-grid temperatura wynosi 12 stopni czuję że ma to wpływ na to i na inwerter? coś z instalacją PV ale inwerter nic nie pokazuje?, napisz proszę co mam z tym zrobić, dziękuję WILL
 
Sorry, it's Polish to me! ?

"I have such a case
1- pv off, inverter off, battery cable fuse off and we do the tests step by step,
2 - battery only on 35mm2 current wires
3 - I turn on the battery and everything is ok, I wait maybe 20 seconds and green LEDs are lit all the time so it's ok
4 - I turn on the battery fuse in front of the converter and the red LED lights up on max 10 seconds and you can hear in the converter but as the sound is turned off, the sound from the converter is buzzing and after these 2 seconds the LEDs are green
5 - as I see that the red LED is lit, the inverter does not turn on
6 as the green LED lights up, the inverter turns on and works without problems
7- after 10 seconds I turn on the pv fuse and as the sun shines, the red LED from the battery lights up and I see that the battery is charged with 10 amps but the red LED is still lit and the inverter has no error messages
8 - as the sun is behind the cloud and I see that the panels are 0.8 amps or 90v it stops shining red LED and green LEDs light up and as the sun shines again and is 5 charging, the red LED will light up again
9 - I turned off everything and only with the battery, without an inverter jumped and noticed a short circuit when the power in PV was greater than 1 ampere,
10 - his conclusion: as I understood it, the photovoltaic charger in the inverter sends strong currents from the photovoltaics to the battery and is set to max. 56 volts
11- what's going on, the installation of photovoltaic panels gives different voltages depending on their insolation is logical, the inverter supports max 450 V per string THEN WHY THE PV CURRENTS FLOWING THROUGH THE INVERTER CAUSE A SHORT TO THE BATTERY What do you think is true it is still the same inverter and it is the same, every time I turn on the ACU I hear a sound from the converter as if I turned something on and felt the current from the ACU before I start it and it's hard to say if the converter can cause their battery to short circuit or they have full BMS protection and they sense something and the red LED is lit but it is charging and it is funny, I do not understand, please help me, I already wrote it, but it is not solved yet, oh yes, I have been playing with it for a month
:( in the room where the off-grid installation is 12 degrees I feel that it affects this and the inverter? something with the PV installation but the inverter does not show anything?,
please write what do I do with it, thank you WILL"

I suggest telling us brand and model, and provide a link to manuals.
 
wtam zdjecie z lokalizacja oraz instrukcje do falowonika i aku , bez pv z falownikiem aku pracuje z diodami na zielono jak ups , tylko jak włacze wydziela prąd z pv od razu dioda czerwona się włacza , i nie wiem co jest zwiększone , falownik zadnych błednych komunikatów z pv , jak tylko słonce zajdzie i jest np 90v i 0,8 a AKU załacza spowrotem zielone diody jak tylko znowu powyzej 1 a ładowanie znowu dioda czerwona , i czy ma wpływ na to instalacja paneli i lub uziom , ale falownik zadnych błędów , jedno co mi do glowy przychodzi , czy temperatura w pomieszczeniu 12 stopni mam wplyw jakis na tego prace falownika lub aku , do konca pazdziernika nie bylo tego zjawiska czerwonej diody wyjscia w listopadzie do dnia powstania
 

Attachments

  • falownik 3 szt aku i zabezp dc 48  v.jpg
    falownik 3 szt aku i zabezp dc 48 v.jpg
    54.7 KB · Views: 33
  • 48v 230 ah.jpg
    48v 230 ah.jpg
    540.5 KB · Views: 33
  • 48V LiFePO4 BATTERY USER MANUAL.pdf
    1 MB · Views: 52
  • 寰源 16S DR48200JC-02-01 BMS产品规格书,200A,200AH 2021-10-29 A1.pdf
    900.7 KB · Views: 60
  • MAX 8000W Solar Hybrid Inverter.pdf
    1 MB · Views: 25
  • MAX-8KW Solar Inverter manual-.pdf
    7.6 MB · Views: 27
Last edited:
Polish --> English:

wtam picture with the location and instructions for the waveleader and ACU, without PV with the ACU inverter works with green LEDs as UPS, only as I turn on emits current from PV immediately the red diode turns on, and I do not know what is increased, inverter no erroneous messages from PV, as soon as the sun goes down and is for example 90V and 0.8 and AKU turns back green LEDs as soon as again above 1 and charging again red diode, and whether it is influenced by the installation of panels and or earthing, but the inverter no errors, one thing that comes to my mind, whether the temperature in the room 12 degrees I have an impact on the work of the inverter or aku, until the end of October there was no phenomenon of red LED output in November to the day of creation
 
I have that same BMS in one of my batteries. Could you help me find the software required to access it, prefferably over canbus but rs485 or even rs232 would do. Or a link to the supplier to look for a download link? Would be much appreciated. Tnx
 
I translated the chinees manual but still can't figure out where this bms came from nor where to find the right software for it.
 

Attachments

  • 寰源 16S DR48200JC-02-01 BMS产品规格书,200A,200AH 2021-10-29 A1 en-US.pdf
    1.3 MB · Views: 45
mam taki przypadek
1- pv wyłączone, inwerter wyłączony, bezpiecznik kabla akumulatora wyłączony i testy robimy krok po kroku,
2 - akumulator tylko na przewodach prądowych 35mm2
3 - włączam akumulator i wszystko jest ok, czekam może 20 sekund i zielony Diody świecą cały czas czyli jest ok
4 - włączam bezpiecznik akumulatora przed przetwornicą i zapala się czerwona dioda na
max 10 sekund i słychać w przetwornicy ale jak dźwięk jest wyłączony to dźwięk z przetwornicy jest buczy i po tych 2 sekundach diody są zielone
5 - jak widzę że świeci czerwona dioda to falownik się nie włącza
6 jak świeci zielona dioda to falownik włącza się i działa bez problemów
7- po 10 sekundach załączam bezpiecznik pv i jak świeci słońce to zapala się czerwona dioda od akumulatora i widzę że akumulator jest ładowany 10 amperami ale czerwona dioda cały czas się świeci i falownik nie ma komunikatów o błędach
8 - jak słońce jest za chmurką i widzę że panele mają 0,8 ampera czyli 90v to przestaje świecić czerwona dioda a zapalają się zielone diody a jak znowu świeci słońce i jest 5 ładowanie, czerwona dioda znowu się zaświeci
9 - wyłączyłem wszystko i tylko z baterią, bez inwertera podskoczyło i zauważyłem zwarcie gdy moc w pv była większa niż 1 amper,
10 - jego wniosek jak zrozumiałem ładowarka fotowoltaiczna w falowniku wysyła silne prądy z fotowoltaiki do akumulatora
i jest ustawiona na maks . 56 V
11- o co chodzi, montaż paneli fotowoltaicznych daje różne napięcia w zależności od ich nasłonecznienia jest logiczne, falownik obsługuje max 450 V na string WTEDY DLACZEGO PRĄDY PV PRZEPŁYWAJĄCE PRZEZ FALOWNIK POWODUJĄ ZWARCIE DO AKUMULATORA co myślicie jest prawda dalej to ten sam inwerter i jest ten sam, za każdym razem gdy włączam aku słyszę dźwięk z przetwornicy jakbym coś włączał i czuł prąd z aku zanim go uruchomię i ciężko powiedzieć czy przetwornica może powodować zwarcie ich baterii lub mają pełne zabezpieczenie bms i wyczuwają coś, a czerwona dioda świeci, ale ładuje się i to jest zabawne, nie rozumiem, proszę, pomóż mi, już to napisałem, ale jeszcze nie jest rozwiązany, o tak, mam bawię się nim od miesiąca:(w pomieszczeniu gdzie jest instalacja off-grid temperatura wynosi 12 stopni czuję że ma to wpływ na to i na inwerter? coś z instalacją PV ale inwerter nic nie pokazuje?, napisz proszę co mam z tym zrobić, dziękuję WILL
Ja bym obstawial blednie skonfigurowane alarmy jesli chodzi o prady, aplikacja i zmienic ustawienia - taka moja rada

Based on issue description, I would change alert thresholds, as BMS may have been wrongly cnfigured
 
wtam zdjecie z lokalizacja oraz instrukcje do falowonika i aku , bez pv z falownikiem aku pracuje z diodami na zielono jak ups , tylko jak włacze wydziela prąd z pv od razu dioda czerwona się włacza , i nie wiem co jest zwiększone , falownik zadnych błednych komunikatów z pv , jak tylko słonce zajdzie i jest np 90v i 0,8 a AKU załacza spowrotem zielone diody jak tylko znowu powyzej 1 a ładowanie znowu dioda czerwona , i czy ma wpływ na to instalacja paneli i lub uziom , ale falownik zadnych błędów , jedno co mi do glowy przychodzi , czy temperatura w pomieszczeniu 12 stopni mam wplyw jakis na tego prace falownika lub aku , do konca pazdziernika nie bylo tego zjawiska czerwonej diody wyjscia w listopadzie do dnia powstania
Hi Pawel,

What is the source of the BMS datasheet you attached? 寰源 16S DR48200JC-02-01 BMS产品规格书,200A,200AH 2021-10-29 A1.pdf. I can't find it on the internet.

Thx!
 
I have that same BMS in one of my batteries. Could you help me find the software required to access it, prefferably over canbus but rs485 or even rs232 would do. Or a link to the supplier to look for a download link? Would be much appreciated. Tnx
hey
I have similar problems, have you found a solution yet?
I have a Victron installation with 2 batteries from AlliExpres and I cannot communicate with it, neither with the software on the PC nor with my Victron
 
Back
Top